RLR20C1401FSBSL
Mfr.Part #
RLR20C1401FSBSL
Description
RES 1.4K OHM 1% 1/2W AXIAL
Failure Rate :
S (0.001%)
Resistance :
1.4kOhms
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Factory Lead Time :
34 Weeks
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Power Rating :
500mW
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.138Diax0.375L 3.51mmx9.53mm
Supplier Device Package :
Published :
Length :
391μm
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Datasheets
RLR20C1401FSBSL
Vishay / Dale RLR20C1401FSBSL
1.4kOhms, 0.5W 1/2W, Metal Film,