RLR20C13R0GRRSL
Mfr.Part #
RLR20C13R0GRRSL
Description
RES 13 OHM 2% 1/2W AXIAL
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Series :
Military, MIL-PRF-39017/02, RLR20
Max Power Dissipation :
500mW
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Lead Free :
Contains Lead
Published :
Tolerance :
±2%
Power Rating :
500mW
Resistance :
13Ohms
Composition :
Metal Film
Width :
3.51mm
Failure Rate :
R (0.01%)
Length :
9.525mm
Size / Dimension :
0.138Diax0.375L 3.51mmx9.53mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Factory Lead Time :
34 Weeks
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Datasheets
RLR20C13R0GRRSL
Vishay / Dale RLR20C13R0GRRSL
13Ohms, 0.5W 1/2W, Metal Film,