RLR20C1303FSB14
Mfr.Part #
RLR20C1303FSB14
Description
RES 130K OHM 1% 1/2W AXIAL
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Lead Free :
Contains Lead
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Power Rating :
500mW
Factory Lead Time :
33 Weeks
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Length :
391μm
Size / Dimension :
0.138Diax0.375L 3.51mmx9.53mm
Resistance :
130kOhms
Packaging :
Bulk
Failure Rate :
S (0.001%)
Datasheets
RLR20C1303FSB14
Vishay / Dale RLR20C1303FSB14
130kOhms, 0.5W 1/2W, Metal Film,