RLR20C1300GSRE6
Mfr.Part #
RLR20C1300GSRE6
Description
RES 130 OHM 2% 1/2W AXIAL
Power Rating :
500mW
Factory Lead Time :
33 Weeks
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Length :
391μm
Size / Dimension :
0.138Diax0.375L 3.51mmx9.53mm
Package / Case :
Published :
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Resistance :
130Ohms
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Failure Rate :
S (0.001%)
Tolerance :
±2%
Datasheets
RLR20C1300GSRE6
Vishay / Dale RLR20C1300GSRE6
130Ohms, 0.5W 1/2W, Metal Film,