RLR20C1300GSR36
Mfr.Part #
RLR20C1300GSR36
Description
RES 130 OHM 2% 1/2W AXIAL
Failure Rate :
S (0.001%)
Factory Lead Time :
33 Weeks
Resistance :
130Ohms
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Size / Dimension :
0.138Diax0.375L 3.51mmx9.53mm
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±2%
Datasheets
RLR20C1300GSR36
Vishay / Dale RLR20C1300GSR36
130Ohms, 0.5W 1/2W, Metal Film,