RLR20C12R0GSBSL
Mfr.Part #
RLR20C12R0GSBSL
Description
RES 12 OHM 2% 1/2W AXIAL
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Resistance :
12Ohms
Failure Rate :
S (0.001%)
Length :
391μm
Size / Dimension :
0.138Diax0.375L 3.51mmx9.53mm
Factory Lead Time :
34 Weeks
Tolerance :
±2%
Published :
Lead Free :
Contains Lead
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Package / Case :
Power Rating :
500mW
Datasheets
RLR20C12R0GSBSL
Vishay / Dale RLR20C12R0GSBSL
12Ohms, 0.5W 1/2W, Metal Film,