RLR20C1270FRRE7
Mfr.Part #
RLR20C1270FRRE7
Description
RES 127 OHM 1% 1/2W AXIAL
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Length :
11.43mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Diameter :
3.51mm
Military Standard :
MIL-PRF-39017
Min Operating Temperature :
-65°C
Factory Lead Time :
33 Weeks
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Size / Dimension :
0.138Diax0.375L 3.51mmx9.53mm
Mount :
Through Hole
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Resistance :
127Ohms
Contact Plating :
Lead, Tin
Tolerance :
±1%
Radiation Hardening :
No
Max Operating Temperature :
150°C
Failure Rate :
R (0.01%)
Datasheets
RLR20C1270FRRE7
Vishay / Dale RLR20C1270FRRE7
Through Hole 127Ohms, 0.5W 1/2W, Metal Film,