RLR20C1212FSRSL
Mfr.Part #
RLR20C1212FSRSL
Description
RES 12.1K OHM 1% 1/2W AXIAL
Through Hole Resistors
Published :
Failure Rate :
S (0.001%)
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Length :
391μm
Size / Dimension :
0.138Diax0.375L 3.51mmx9.53mm
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Factory Lead Time :
34 Weeks
Power Rating :
500mW
Resistance :
12.1kOhms
Datasheets
RLR20C1212FSRSL
Vishay / Dale RLR20C1212FSRSL
12.1kOhms, 0.5W 1/2W, Metal Film,