RLR20C1212FRRE5
Mfr.Part #
RLR20C1212FRRE5
Description
RES 12.1K OHM 1% 1/2W AXIAL
Through Hole Resistors
Min Operating Temperature :
-65°C
Military Standard :
MIL-PRF-39017
Factory Lead Time :
33 Weeks
Size / Dimension :
0.138Diax0.375L 3.51mmx9.53mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Diameter :
3.51mm
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Metal Film
Max Operating Temperature :
150°C
Contact Plating :
Lead, Tin
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Failure Rate :
R (0.01%)
Length :
11.43mm
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Resistance :
12.1kOhms
Supplier Device Package :
Mount :
Through Hole
Datasheets
RLR20C1212FRRE5
Vishay / Dale RLR20C1212FRRE5
Through Hole 12.1kOhms, 0.5W 1/2W, Metal Film,