RLR20C1212FMB14
Mfr.Part #
RLR20C1212FMB14
Description
RES 12.1K OHM 1% 1/2W AXIAL
Length :
390.525μm
Factory Lead Time :
33 Weeks
Size / Dimension :
0.138Diax0.375L 3.51mmx9.53mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Failure Rate :
M (1%)
Tolerance :
±1%
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Power Rating :
500mW
Resistance :
12.1kOhms
Packaging :
Bulk
Datasheets
RLR20C1212FMB14
Vishay / Dale RLR20C1212FMB14
12.1kOhms, 0.5W 1/2W, Metal Film,