RLR20C1211FSR3611
Mfr.Part #
RLR20C1211FSR3611
Description
RES 1.21K OHM 1% 1/2W AXIAL
Failure Rate :
S (0.001%)
Factory Lead Time :
34 Weeks
Published :
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Size / Dimension :
0.138Diax0.375L 3.51mmx9.53mm
Length :
391μm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Tolerance :
±1%
Resistance :
1.21kOhms
Power Rating :
500mW
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Datasheets
RLR20C1211FSR3611
Vishay / Dale RLR20C1211FSR3611
1.21kOhms, 0.5W 1/2W, Metal Film,