RLR20C1203GSRSL
Mfr.Part #
RLR20C1203GSRSL
Description
RES 120K OHM 2% 1/2W AXIAL
Factory Lead Time :
34 Weeks
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Power Rating :
500mW
Length :
391μm
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Failure Rate :
S (0.001%)
Size / Dimension :
0.138Diax0.375L 3.51mmx9.53mm
Resistance :
120kOhms
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±2%
Datasheets
RLR20C1203GSRSL
Vishay / Dale RLR20C1203GSRSL
120kOhms, 0.5W 1/2W, Metal Film,