RLR20C1131FSB14
Mfr.Part #
RLR20C1131FSB14
Description
RES 1.13K OHM 1% 1/2W AXIAL
Failure Rate :
S (0.001%)
Power Rating :
500mW
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±1%
Resistance :
1.13kOhms
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Factory Lead Time :
33 Weeks
Length :
391μm
Packaging :
Bulk
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Lead Free :
Contains Lead
Published :
Size / Dimension :
0.138Diax0.375L 3.51mmx9.53mm
Datasheets
RLR20C1131FSB14
Vishay / Dale RLR20C1131FSB14
1.13kOhms, 0.5W 1/2W, Metal Film,