RLR20C1130FRRE8
Mfr.Part #
RLR20C1130FRRE8
Description
RES 113 OHM 1% 1/2W AXIAL
Through Hole Resistors
Military Standard :
MIL-PRF-39017
Composition :
Metal Film
Contact Plating :
Lead, Tin
Failure Rate :
R (0.01%)
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Diameter :
3.51mm
Resistance :
113Ohms
Mount :
Through Hole
Max Operating Temperature :
150°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.138Diax0.375L 3.51mmx9.53mm
Package / Case :
Factory Lead Time :
33 Weeks
Min Operating Temperature :
-65°C
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Length :
11.43mm
Radiation Hardening :
No
Datasheets
RLR20C1130FRRE8
Vishay / Dale RLR20C1130FRRE8
Through Hole 113Ohms, 0.5W 1/2W, Metal Film,