RLR20C1100FSR36
Mfr.Part #
RLR20C1100FSR36
Description
RES 110 OHM 1% 1/2W AXIAL
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Resistance :
110Ohms
Size / Dimension :
0.138Diax0.375L 3.51mmx9.53mm
Tolerance :
±1%
Published :
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Factory Lead Time :
33 Weeks
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Lead Free :
Contains Lead
Feature :
Military, Moisture Resistant, Weldable
Power Rating :
500mW
Length :
391μm
Failure Rate :
S (0.001%)
Datasheets
RLR20C1100FSR36
Vishay / Dale RLR20C1100FSR36
110Ohms, 0.5W 1/2W, Metal Film,