RLR20C1002GPBSL
Mfr.Part #
RLR20C1002GPBSL
Description
RES 10K OHM 2% 1/2W AXIAL
Size / Dimension :
0.138Diax0.375L 3.51mmx9.53mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Lead Free :
Contains Lead
Factory Lead Time :
34 Weeks
Failure Rate :
P (0.1%)
Power Rating :
500mW
Tolerance :
±2%
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Length :
390.525μm
Resistance :
10kOhms
Datasheets
RLR20C1002GPBSL
Vishay / Dale RLR20C1002GPBSL
10kOhms, 0.5W 1/2W, Metal Film,