RLR20C1002GMRE5
Mfr.Part #
RLR20C1002GMRE5
Description
RES 10K OHM 2% 1/2W AXIAL
Tolerance :
±2%
Military Standard :
MIL-PRF-39017
Factory Lead Time :
33 Weeks
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Size / Dimension :
0.138Diax0.375L 3.51mmx9.53mm
Mount :
Through Hole
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Resistance :
10kOhms
Max Operating Temperature :
150°C
Length :
11.43mm
Published :
Metal Film
Diameter :
3.51mm
Min Operating Temperature :
-65°C
Contact Plating :
Lead, Tin
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Failure Rate :
M (1%)
Datasheets
RLR20C1002GMRE5
Vishay / Dale RLR20C1002GMRE5
Through Hole 10kOhms, 0.5W 1/2W, Metal Film,