RLR20C1000GSRSL
Mfr.Part #
RLR20C1000GSRSL
Description
RES 100 OHM 2% 1/2W AXIAL
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Tolerance :
±2%
Supplier Device Package :
Axial
Published :
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Factory Lead Time :
34 Weeks
Power Rating :
500mW
Resistance :
100Ohms
Size / Dimension :
0.138Diax0.375L 3.51mmx9.53mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Failure Rate :
S (0.001%)
Lead Free :
Contains Lead
Length :
391μm
Datasheets
RLR20C1000GSRSL
Vishay / Dale RLR20C1000GSRSL
100Ohms, 0.5W 1/2W, Metal Film,