RLR20C1000FRRE7
Mfr.Part #
RLR20C1000FRRE7
Description
RES 100 OHM 1% 1/2W AXIAL
Through Hole Resistors
Max Operating Temperature :
150°C
Length :
11.43mm
Mount :
Through Hole
Contact Plating :
Lead, Tin
Failure Rate :
R (0.01%)
Size / Dimension :
0.138Diax0.375L 3.51mmx9.53mm
Diameter :
3.51mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
2
Military Standard :
MIL-PRF-39017
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Min Operating Temperature :
-65°C
Package / Case :
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Radiation Hardening :
No
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Factory Lead Time :
33 Weeks
Resistance :
100Ohms
Tolerance :
±1%
Datasheets
RLR20C1000FRRE7
Vishay / Dale RLR20C1000FRRE7
Through Hole 100Ohms, 0.5W 1/2W, Metal Film,