RLR07C9760FSRE523
Mfr.Part #
RLR07C9760FSRE523
Description
RES 976 OHM 1% 1/4W AXIAL
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Length :
7.62mm
Max Operating Temperature :
150°C
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Factory Lead Time :
16 Weeks
Resistance :
976Ohms
Tolerance :
±1%
Military Standard :
MIL-PRF-39017
Package / Case :
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Mount :
Through Hole
Size / Dimension :
0.090Diax0.250L 2.29mmx6.35mm
Failure Rate :
S (0.001%)
Min Operating Temperature :
-65°C
Radiation Hardening :
No
Diameter :
2.29mm
Contact Plating :
Lead, Tin
Datasheets
RLR07C9760FSRE523
Vishay / Dale RLR07C9760FSRE523
Through Hole 976Ohms, 0.25W 1/4W, Metal Film,