RLR07C91R0FSR36
Mfr.Part #
RLR07C91R0FSR36
Description
RES 91 OHM 1% 1/4W AXIAL
Failure Rate :
S (0.001%)
Supplier Device Package :
Axial
Power Rating :
250mW
Size / Dimension :
0.090Diax0.250L 2.29mmx6.35mm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Tolerance :
±1%
Resistance :
91Ohms
Metal Film
Lead Free :
Contains Lead
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Factory Lead Time :
18 Weeks
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Datasheets
RLR07C91R0FSR36
Vishay / Dale RLR07C91R0FSR36
91Ohms, 0.25W 1/4W, Metal Film,