RLR07C91R0FMR36
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
RLR07C91R0FMR36
Manufacturer
Vishay / Dale
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
RES 91 OHM 1% 1/4W AXIAL
Manufacturer :
Vishay / Dale
Product Category :
Through Hole Resistors
Lead Free :
Contains Lead
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Feature :
Military, Moisture Resistant, Weldable
Resistance :
91Ohms
Composition :
Metal Film
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Series :
Military, MIL-PRF-39017/01, RLR07
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Failure Rate :
M (1%)
Power Rating :
250mW
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Supplier Device Package :
Axial
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Tolerance :
±1%
Number of Terminations :
2
Factory Lead Time :
18 Weeks
Package / Case :
Size / Dimension :
0.090Diax0.250L 2.29mmx6.35mm
Datasheets
RLR07C91R0FMR36
Vishay / Dale RLR07C91R0FMR36
91Ohms, 0.25W 1/4W, Metal Film,