RLR07C9101GSB1423
Mfr.Part #
RLR07C9101GSB1423
Description
RES 9.1K OHM 2% 1/4W AXIAL
Through Hole Resistors
Published :
Factory Lead Time :
16 Weeks
Contact Plating :
Lead, Tin
Power Rating :
250mW
Packaging :
Bulk
Resistance :
9.1kOhms
Failure Rate :
S (0.001%)
Size / Dimension :
0.090Diax0.250L 2.29mmx6.35mm
Length :
7.62mm
Military Standard :
MIL-PRF-39017
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Mount :
Through Hole
Lead Free :
Contains Lead
Tolerance :
±2%
Diameter :
2.29mm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Min Operating Temperature :
-65°C
Package / Case :
Termination :
Width :
2.29mm
Max Operating Temperature :
150°C
Datasheets
RLR07C9101GSB1423
Vishay / Dale RLR07C9101GSB1423
Through Hole 9.1kOhms, 0.25W 1/4W, Metal Film,