RLR07C9093FSRE723
Mfr.Part #
RLR07C9093FSRE723
Description
RES 909K OHM 1% 1/4W AXIAL
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Composition :
Metal Film
Radiation Hardening :
No
Diameter :
2.29mm
Published :
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Failure Rate :
S (0.001%)
Max Operating Temperature :
150°C
Size / Dimension :
0.090Diax0.250L 2.29mmx6.35mm
Feature :
Military, Moisture Resistant, Weldable
Contact Plating :
Lead, Tin
Factory Lead Time :
15 Weeks
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Resistance :
909kOhms
Supplier Device Package :
Length :
7.62mm
Min Operating Temperature :
-65°C
Mount :
Through Hole
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Military Standard :
MIL-PRF-39017
Datasheets
RLR07C9093FSRE723
Vishay / Dale RLR07C9093FSRE723
Through Hole 909kOhms, 0.25W 1/4W, Metal Film,