RLR07C9093FRRE823
Mfr.Part #
RLR07C9093FRRE823
Description
RES 909K OHM 1% 1/4W AXIAL
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Failure Rate :
R (0.01%)
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.090Diax0.250L 2.29mmx6.35mm
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Package / Case :
Resistance :
909kOhms
Factory Lead Time :
15 Weeks
Datasheets
RLR07C9093FRRE823
Vishay / Dale RLR07C9093FRRE823
909kOhms, 0.25W 1/4W, Metal Film,