RLR07C8R20GMBSL
Mfr.Part #
RLR07C8R20GMBSL
Description
RES 8.2 OHM 2% 1/4W AXIAL
Size / Dimension :
0.090Diax0.250L 2.29mmx6.35mm
Non-RoHS Compliant
Lead Free :
Contains Lead
Package / Case :
Width :
2.29mm
Length :
6.35mm
Packaging :
Bulk
Resistance :
8.2Ohms
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Composition :
Metal Film
Power Rating :
250mW
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Number of Terminations :
2
Max Power Dissipation :
250mW
Factory Lead Time :
9 Weeks
Failure Rate :
M (1%)
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±2%
Datasheets
RLR07C8R20GMBSL
Vishay / Dale RLR07C8R20GMBSL
8.2Ohms, 0.25W 1/4W, Metal Film,