RLR07C8R06FMRSL
Mfr.Part #
RLR07C8R06FMRSL
Description
RES 8.06 OHM 1% 1/4W AXIAL
Military, Moisture Resistant, Weldable
Published :
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Size / Dimension :
0.090Diax0.250L 2.29mmx6.35mm
Width :
2.29mm
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Resistance :
8.06Ohms
Max Power Dissipation :
250mW
Factory Lead Time :
9 Weeks
Power Rating :
250mW
Supplier Device Package :
Tolerance :
±1%
Length :
6.35mm
Lead Free :
Contains Lead
Failure Rate :
M (1%)
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Datasheets
RLR07C8R06FMRSL
Vishay / Dale RLR07C8R06FMRSL
8.06Ohms, 0.25W 1/4W, Metal Film,