RLR07C8661FRBSL
Mfr.Part #
RLR07C8661FRBSL
Description
RES 8.66K OHM 1% 1/4W AXIAL
Size / Dimension :
0.090Diax0.250L 2.29mmx6.35mm
Factory Lead Time :
18 Weeks
Axial
Max Power Dissipation :
250mW
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Failure Rate :
R (0.01%)
Tolerance :
±1%
Composition :
Metal Film
Length :
6.35mm
Supplier Device Package :
Width :
2.29mm
Resistance :
8.66kOhms
Power Rating :
250mW
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Lead Free :
Contains Lead
Packaging :
Bulk
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Datasheets
RLR07C8661FRBSL
Vishay / Dale RLR07C8661FRBSL
8.66kOhms, 0.25W 1/4W, Metal Film,