RLR07C8453FSRE5
Mfr.Part #
RLR07C8453FSRE5
Description
RES 845K OHM 1% 1/4W AXIAL
Military, MIL-PRF-39017/01, RLR07
Max Operating Temperature :
150°C
Tolerance :
±1%
Min Operating Temperature :
-65°C
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Diameter :
2.29mm
Failure Rate :
S (0.001%)
Mount :
Through Hole
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Length :
7.62mm
Resistance :
845kOhms
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Military Standard :
MIL-PRF-39017
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Size / Dimension :
0.090Diax0.250L 2.29mmx6.35mm
Number of Terminations :
2
Contact Plating :
Lead, Tin
Supplier Device Package :
Factory Lead Time :
19 Weeks
Radiation Hardening :
No
Datasheets
RLR07C8453FSRE5
Vishay / Dale RLR07C8453FSRE5
Through Hole 845kOhms, 0.25W 1/4W, Metal Film,