RLR07C82R0GSRE723
Mfr.Part #
RLR07C82R0GSRE723
Description
RES 82 OHM 2% 1/4W AXIAL
Through Hole Resistors
Length :
7.62mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Size / Dimension :
0.090Diax0.250L 2.29mmx6.35mm
Failure Rate :
S (0.001%)
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Tolerance :
±2%
Resistance :
82Ohms
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Radiation Hardening :
No
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Mount :
Through Hole
Factory Lead Time :
16 Weeks
Max Operating Temperature :
150°C
Min Operating Temperature :
-65°C
Military Standard :
MIL-PRF-39017
Contact Plating :
Lead, Tin
Package / Case :
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Diameter :
2.29mm
Datasheets
RLR07C82R0GSRE723
Vishay / Dale RLR07C82R0GSRE723
Through Hole 82Ohms, 0.25W 1/4W, Metal Film,