RLR07C82R0GSBSL23
Mfr.Part #
RLR07C82R0GSBSL23
Description
RES 82 OHM 2% 1/4W AXIAL
Resistance :
82Ohms
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Lead Free :
Contains Lead
Published :
Tolerance :
±2%
Factory Lead Time :
16 Weeks
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Size / Dimension :
0.090Diax0.250L 2.29mmx6.35mm
Failure Rate :
S (0.001%)
2
Power Rating :
250mW
Datasheets
RLR07C82R0GSBSL23
Vishay / Dale RLR07C82R0GSBSL23
82Ohms, 0.25W 1/4W, Metal Film,