RLR07C7684FRRE7
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
RLR07C7684FRRE7
Manufacturer
Vishay / Dale
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
RES 7.68M OHM 1% 1/4W AXIAL
Manufacturer :
Vishay / Dale
Product Category :
Through Hole Resistors
Number of Terminations :
2
Package / Case :
Axial
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Failure Rate :
R (0.01%)
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Factory Lead Time :
32 Weeks
Published :
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Diameter :
2.29mm
Supplier Device Package :
Military Standard :
MIL-PRF-39017
Contact Plating :
Lead, Tin
Feature :
Military, Moisture Resistant, Weldable
Resistance :
7.68MOhms
Max Operating Temperature :
150°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Size / Dimension :
0.090Diax0.250L 2.29mmx6.35mm
Min Operating Temperature :
-65°C
Length :
7.62mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Composition :
Metal Film
Series :
Military, MIL-PRF-39017/01, RLR07
Mount :
Through Hole
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Tolerance :
±1%
Datasheets
RLR07C7684FRRE7
Vishay / Dale RLR07C7684FRRE7
Through Hole 7.68MOhms, 0.25W 1/4W, Metal Film,