RLR07C7680FSRSL23
Mfr.Part #
RLR07C7680FSRSL23
Description
RES 768 OHM 1% 1/4W AXIAL
Failure Rate :
S (0.001%)
Size / Dimension :
0.090Diax0.250L 2.29mmx6.35mm
Factory Lead Time :
16 Weeks
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Supplier Device Package :
Axial
Power Rating :
250mW
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Published :
Lead Free :
Contains Lead
Tolerance :
±1%
Resistance :
768Ohms
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Datasheets
RLR07C7680FSRSL23
Vishay / Dale RLR07C7680FSRSL23
768Ohms, 0.25W 1/4W, Metal Film,