RLR07C7504FPRE5
Mfr.Part #
RLR07C7504FPRE5
Description
RES 7.5M OHM 1% 1/4W AXIAL
Through Hole Resistors
Factory Lead Time :
32 Weeks
Tolerance :
±1%
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Package / Case :
Axial
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Size / Dimension :
0.090Diax0.250L 2.29mmx6.35mm
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Series :
Military, MIL-PRF-39017/01, RLR07
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Supplier Device Package :
Feature :
Military, Moisture Resistant, Weldable
Failure Rate :
P (0.1%)
Resistance :
7.5MOhms
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Datasheets
RLR07C7504FPRE5
Vishay / Dale RLR07C7504FPRE5
7.5MOhms, 0.25W 1/4W, Metal Film,