RLR07C7503FSBSL
Mfr.Part #
RLR07C7503FSBSL
Description
RES 750K OHM 1% 1/4W AXIAL
Failure Rate :
S (0.001%)
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Resistance :
750kOhms
Packaging :
Bulk
Feature :
Military, Moisture Resistant, Weldable
Width :
2.29mm
Size / Dimension :
0.090Diax0.250L 2.29mmx6.35mm
Factory Lead Time :
19 Weeks
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Not Applicable
Power Rating :
250mW
Published :
Package / Case :
Length :
6.35mm
Max Power Dissipation :
250mW
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Lead Free :
Contains Lead
Datasheets
RLR07C7503FSBSL
Vishay / Dale RLR07C7503FSBSL
750kOhms, 0.25W 1/4W, Metal Film,