RLR07C7501FRBSL23
Mfr.Part #
RLR07C7501FRBSL23
Description
RES 7.5K OHM 1% 1/4W AXIAL
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Feature :
Military, Moisture Resistant, Weldable
Power Rating :
250mW
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Resistance :
7.5kOhms
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Lead Free :
Contains Lead
Failure Rate :
R (0.01%)
Size / Dimension :
0.090Diax0.250L 2.29mmx6.35mm
Factory Lead Time :
16 Weeks
Military, MIL-PRF-39017/01, RLR07
Published :
Datasheets
RLR07C7501FRBSL23
Vishay / Dale RLR07C7501FRBSL23
7.5kOhms, 0.25W 1/4W, Metal Film,