RLR07C69R8FSR36
Mfr.Part #
RLR07C69R8FSR36
Description
RES 69.8 OHM 1% 1/4W AXIAL
Through Hole Resistors
Width :
2.29mm
Length :
6.35mm
Power Rating :
250mW
Composition :
Metal Film
Min Operating Temperature :
-65°C
Max Operating Temperature :
150°C
Tolerance :
±1%
Resistance :
69.8Ohms
Contact Plating :
Lead, Tin
Military Standard :
MIL-PRF-39017
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Factory Lead Time :
18 Weeks
Lead Free :
Contains Lead
Max Power Dissipation :
250mW
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Diameter :
2.29mm
Radiation Hardening :
No
Mount :
Through Hole
Package / Case :
Failure Rate :
S (0.001%)
Size / Dimension :
0.090Diax0.250L 2.29mmx6.35mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Datasheets
RLR07C69R8FSR36
Vishay / Dale RLR07C69R8FSR36
Through Hole 69.8Ohms, 0.25W 1/4W, Metal Film,