RLR07C69R8FSBSL
Mfr.Part #
RLR07C69R8FSBSL
Description
RES 69.8 OHM 1% 1/4W AXIAL
Resistance :
69.8Ohms
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Max Power Dissipation :
250mW
Tolerance :
±1%
Failure Rate :
S (0.001%)
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Package / Case :
Size / Dimension :
0.090Diax0.250L 2.29mmx6.35mm
Packaging :
Bulk
Length :
6.35mm
Factory Lead Time :
18 Weeks
Width :
2.29mm
Power Rating :
250mW
Datasheets
RLR07C69R8FSBSL
Vishay / Dale RLR07C69R8FSBSL
69.8Ohms, 0.25W 1/4W, Metal Film,