RLR07C68R1FSRE8
Mfr.Part #
RLR07C68R1FSRE8
Description
RES 68.1 OHM 1% 1/4W AXIAL
Failure Rate :
S (0.001%)
Diameter :
2.29mm
Factory Lead Time :
18 Weeks
Size / Dimension :
0.090Diax0.250L 2.29mmx6.35mm
Tolerance :
±1%
Min Operating Temperature :
-65°C
Mount :
Through Hole
Radiation Hardening :
No
Max Operating Temperature :
150°C
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Length :
7.62mm
Resistance :
68.1Ohms
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Datasheets
RLR07C68R1FSRE8
Vishay / Dale RLR07C68R1FSRE8
Through Hole 68.1Ohms, 0.25W 1/4W, Metal Film,