RLR07C68R1FRRE5
Mfr.Part #
RLR07C68R1FRRE5
Description
RES 68.1 OHM 1% 1/4W AXIAL
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Contact Plating :
Lead, Tin
Resistance :
68.1Ohms
Package / Case :
Axial
Published :
Max Operating Temperature :
150°C
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Factory Lead Time :
18 Weeks
Metal Film
Military Standard :
MIL-PRF-39017
Diameter :
2.29mm
Radiation Hardening :
No
Mount :
Through Hole
Min Operating Temperature :
-65°C
Size / Dimension :
0.090Diax0.250L 2.29mmx6.35mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Failure Rate :
R (0.01%)
Tolerance :
±1%
Length :
7.62mm
Datasheets
RLR07C68R1FRRE5
Vishay / Dale RLR07C68R1FRRE5
Through Hole 68.1Ohms, 0.25W 1/4W, Metal Film,