RLR07C68R1FRBSL
Mfr.Part #
RLR07C68R1FRBSL
Description
RES 68.1 OHM 1% 1/4W AXIAL
Power Rating :
250mW
Size / Dimension :
0.090Diax0.250L 2.29mmx6.35mm
Failure Rate :
R (0.01%)
Width :
2.29mm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Factory Lead Time :
18 Weeks
Length :
6.35mm
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Package / Case :
Max Power Dissipation :
250mW
Tolerance :
±1%
Published :
Packaging :
Bulk
Resistance :
68.1Ohms
Datasheets
RLR07C68R1FRBSL
Vishay / Dale RLR07C68R1FRBSL
68.1Ohms, 0.25W 1/4W, Metal Film,