RLR07C68R0GSRE8
Mfr.Part #
RLR07C68R0GSRE8
Description
RES 68 OHM 2% 1/4W AXIAL
Factory Lead Time :
18 Weeks
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Length :
7.62mm
Diameter :
2.29mm
Min Operating Temperature :
-65°C
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Radiation Hardening :
No
Max Operating Temperature :
150°C
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Size / Dimension :
0.090Diax0.250L 2.29mmx6.35mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±2%
Resistance :
68Ohms
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Failure Rate :
S (0.001%)
Datasheets
RLR07C68R0GSRE8
Vishay / Dale RLR07C68R0GSRE8
Through Hole 68Ohms, 0.25W 1/4W, Metal Film,