RLR07C68R0GSRE723
Mfr.Part #
RLR07C68R0GSRE723
Description
RES 68 OHM 2% 1/4W AXIAL
Max Operating Temperature :
150°C
Length :
7.62mm
Failure Rate :
S (0.001%)
Resistance :
68Ohms
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Diameter :
2.29mm
Min Operating Temperature :
-65°C
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Radiation Hardening :
No
Factory Lead Time :
16 Weeks
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Size / Dimension :
0.090Diax0.250L 2.29mmx6.35mm
Tolerance :
±2%
Datasheets
RLR07C68R0GSRE723
Vishay / Dale RLR07C68R0GSRE723
Through Hole 68Ohms, 0.25W 1/4W, Metal Film,