RLR07C68R0GSRE7
Mfr.Part #
RLR07C68R0GSRE7
Description
RES 68 OHM 2% 1/4W AXIAL
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Min Operating Temperature :
-65°C
Resistance :
68Ohms
Size / Dimension :
0.090Diax0.250L 2.29mmx6.35mm
Max Operating Temperature :
150°C
Radiation Hardening :
No
Diameter :
2.29mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Factory Lead Time :
18 Weeks
Published :
Length :
7.62mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Tolerance :
±2%
Failure Rate :
S (0.001%)
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Datasheets
RLR07C68R0GSRE7
Vishay / Dale RLR07C68R0GSRE7
Through Hole 68Ohms, 0.25W 1/4W, Metal Film,