RLR07C6814FRRE8
Mfr.Part #
RLR07C6814FRRE8
Description
RES 6.81M OHM 1% 1/4W AXIAL
Min Operating Temperature :
-65°C
Failure Rate :
R (0.01%)
Factory Lead Time :
32 Weeks
Diameter :
2.29mm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Max Operating Temperature :
150°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.090Diax0.250L 2.29mmx6.35mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Length :
7.62mm
Resistance :
6.81MOhms
Published :
Datasheets
RLR07C6814FRRE8
Vishay / Dale RLR07C6814FRRE8
Through Hole 6.81MOhms, 0.25W 1/4W, Metal Film,