RLR07C6812FSRE823
Mfr.Part #
RLR07C6812FSRE823
Description
RES 68.1K OHM 1% 1/4W AXIAL
Military, Moisture Resistant, Weldable
Length :
7.62mm
Contact Plating :
Lead, Tin
Size / Dimension :
0.090Diax0.250L 2.29mmx6.35mm
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Min Operating Temperature :
-65°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Radiation Hardening :
No
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Tolerance :
±1%
Non-RoHS Compliant
Max Operating Temperature :
150°C
Failure Rate :
S (0.001%)
Resistance :
68.1kOhms
Diameter :
2.29mm
Factory Lead Time :
16 Weeks
Military Standard :
MIL-PRF-39017
Mount :
Through Hole
Datasheets
RLR07C6812FSRE823
Vishay / Dale RLR07C6812FSRE823
Through Hole 68.1kOhms, 0.25W 1/4W, Metal Film,