RLR07C6811FRBSL
Mfr.Part #
RLR07C6811FRBSL
Description
RES 6.81K OHM 1% 1/4W AXIAL
Tolerance :
±1%
Length :
6.35mm
Series :
Military, MIL-PRF-39017/01, RLR07
Lead Free :
Contains Lead
Factory Lead Time :
18 Weeks
Packaging :
Bulk
Feature :
Military, Moisture Resistant, Weldable
Max Power Dissipation :
250mW
Width :
2.29mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Failure Rate :
R (0.01%)
Resistance :
6.81kOhms
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Size / Dimension :
0.090Diax0.250L 2.29mmx6.35mm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Power Rating :
250mW
Datasheets
RLR07C6811FRBSL
Vishay / Dale RLR07C6811FRBSL
6.81kOhms, 0.25W 1/4W, Metal Film,