RLR07C6801GSB2523
Mfr.Part #
RLR07C6801GSB2523
Description
RES 6.8K OHM 2% 1/4W AXIAL
Failure Rate :
S (0.001%)
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Resistance :
6.8kOhms
Tolerance :
±2%
Size / Dimension :
0.090Diax0.250L 2.29mmx6.35mm
Factory Lead Time :
16 Weeks
Datasheets
RLR07C6801GSB2523
Vishay / Dale RLR07C6801GSB2523
6.8kOhms, 0.25W 1/4W, Metal Film,