RLR07C6800GSRE723
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
RLR07C6800GSRE723
Manufacturer
Vishay / Dale
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
RES 680 OHM 2% 1/4W AXIAL
Manufacturer :
Vishay / Dale
Product Category :
Through Hole Resistors
Factory Lead Time :
16 Weeks
Series :
Military, MIL-PRF-39017/01, RLR07
Min Operating Temperature :
-65°C
Failure Rate :
S (0.001%)
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Max Operating Temperature :
150°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Number of Terminations :
2
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Mount :
Through Hole
Composition :
Metal Film
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Tolerance :
±2%
Diameter :
2.29mm
Resistance :
680Ohms
Feature :
Military, Moisture Resistant, Weldable
Radiation Hardening :
No
Length :
7.62mm
Size / Dimension :
0.090Diax0.250L 2.29mmx6.35mm
Package / Case :
Axial
Contact Plating :
Lead, Tin
Supplier Device Package :
Military Standard :
MIL-PRF-39017
Datasheets
RLR07C6800GSRE723
Vishay / Dale RLR07C6800GSRE723
Through Hole 680Ohms, 0.25W 1/4W, Metal Film,