RLR07C6800GMRE7
Mfr.Part #
RLR07C6800GMRE7
Description
RES 680 OHM 2% 1/4W AXIAL
Diameter :
2.29mm
Resistance :
680Ohms
Min Operating Temperature :
-65°C
Tolerance :
±2%
Failure Rate :
M (1%)
Size / Dimension :
0.090Diax0.250L 2.29mmx6.35mm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Factory Lead Time :
18 Weeks
Max Operating Temperature :
150°C
Length :
7.62mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Contact Plating :
Lead, Tin
Published :
Composition :
Metal Film
Radiation Hardening :
No
Datasheets
RLR07C6800GMRE7
Vishay / Dale RLR07C6800GMRE7
Through Hole 680Ohms, 0.25W 1/4W, Metal Film,